HABERLER » Okul Temizliği

Okul Temizliği

 

Okul temizliği; sınıflar, öğretmenler odası, koridorlar, etkinlik sınıfları, spor salonları ve toplantı odalarından ibarettir. Çevrenin temizliğinden ayrıca bahsediyoruz. Çünkü bu alanların temizliği, başlı başına bir iş oluyor.

Profesyonel Okul Temizliği Bizim İşimiz

Öncelikle temizlik planı yapıyoruz. Temizlenecek alanın büyüklüğünü ve detaylı temizlik yapılacak yerleri tespite ediyoruz. Ekipmanlarımızı hazırladıktan sonra çalışmalara başlıyoruz.

Okul temizliğinde iki grup çalışır. Bir grup sınıfların temizliği ile ilgilenirken, diğer grup tuvaletler ve koridorların temizliğini yapar.

Sıraların tozu alınır ve nemli bezle silinir. Tahta ve duvar yüzeyleri temizlenir. Daha sonra pencerelerin temizliği yapılır.

Okul temizliği; öğretmenler odası, müdür ve yardımcılarının odası ve diğer yönetici odalarının temizliği ile devam eder.

En son zemin temizlenir. Zemin temizliğinin daha hijyen ve hızlı olması için özel makineler kullanılmalıdır.

Dış cephede kör nokta diye tabir edilen alanlar vardır. Genelde pencere temizleme işlemlerinde ulaşılması zor noktalardır. Bu noktaların temizlenebilmesi için dış cephe asansörleri ya da vinç gibi araçlar kullanılması gerekebilir.

Ancak Marina Temizlik, dağcı halatı yöntemiyle, dış cephedeki kör noktaların temizliğini de gerçekleştirmektedir.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016