HİZMETLER » Halı Yıkama

Halı Yıkama

ANTALYA HALI YIKAMA

Halılar, birçok şekilde yıkanır ve eğer kullanılan halı yıkama tekniklerini bilmiyor iseniz Antalya halı yıkama şirketleri yerimizden yardım alabilirsiniz. Halınız için en iyi yöntemi seçmeniz zor olabilir. Çünkü yıkama yöntemleri, halının cinsine göre değişir. Mesela derinlemesine halı yıkama, sadece profesyonel halı yıkamacılar tarafından yani bizim şirketimiz tarafından gerçekleştirilen ve külfetli bir halı yıkama yöntemidir. Adresten alınan halılar, halı yıkama tesislerimize götürerek bir dizi işlemlerden geçiririz. Mesela önce toz alma dolabında halıların kaba tozlarını alırız. Daha sonra yarı otomatik ve tam otomatik halı temizleme makinelerimizi kullanarak halınızı yıkarız. Yıkama işleminden sonra durulanan halılar, kurutma odalarımızda kurutulmaya bırakılır. Son aşamada temizliği kontrol edilip paketlendikten sonra teslim edilmeye hazırdır. Halıların derinlemesine yıkanması için en az 6 ayda bir uzman halı yıkama şirketlerine verilmesi gerekir. Halıları nasıl yıkadığı belli olmayan oto yıkama tesislerinden kaçınmalısınız.

Daha sonra şampuan ile halı yıkama yöntemi vardır. En çok bilinen ve en ekonomik halı yıkama yöntemlerinden birisidir. Bu yöntem ile halılarınızın nasıl yıkandığına gelince, önce halı yıkama şampuanı ya da solüsyonu köpürterek halıya süreriz. Köpüğün bileşim maddeleri, halıdaki kir taneciklerini çeker. Halı bu şekilde kuruduğunda, üzerindeki köpük tabakası katılaşır ve halı liflerinden ayrılır. Sonra bu katı kalıntıları, elektrikli süpürge ya da halı yıkama süpürgesi ile süpürürüz. Detaylı bir işlem gerekmediği için, şampuanlama ile yıkama yüzeysel temizlik için en çok kullanılan halı yıkama yöntemidir. Sadece halı şampuanı ve vakumlu bir süpürge yeterlidir. Piyasa da çok çeşitli halı yıkama şampuanları mevcuttur. Ama halıda yırtıklar varsa, halı şampuanının halıya zarar vermemesi için çok dikkatli olmamız gerekir. En iyisi kolayca Antalya halı yıkama firması olan bize verip kurtulabilirsiniz. Birde buharda halı yıkama yöntemi vardır. Birçok uygulama da etkili olabildiği için sıkça başvurulan halı yıkama yöntemlerindendir. Aslında buharlı yıkama yönteminde halı yıkanır iken buhar değil sıcak su kullanılır. Suyun sıcaklığı genellikler 65- 100 derece arasındadır. Yüksek sıcaklıktaki su, basınçla halıya püskürtülerek halıdaki kir parçacıklarının çözülmesini sağlar. Sonra, kir parçacıkları vakum makinesi ile çekilerek halı yıkma makinesi içindeki hazneye hapsolur.

Birde kuru halı temizleme yöntemi vardır. Kuru temizleme yönteminde halı deterjan, çözücü ve çok az miktarda su içeren emici toz kullanılarak yıkanır. Emici toz, halının üzerine serpilir ve makineler yardımı ile yayılır. 15 dakika bekledikten sonra toz, elektrikli süpürge ile çekilir ve bu şekilde tozun emdiği kirler çekimleş olur yüzeysel temizleme düşünüyorsanız, halının ıslanmasına gerek olmadığı için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Son olarak da köpüklü Antalya halı yıkama yöntemi vardır. Döner başlıklı fırça yardımıyla, halının üzerine şampuan yayılarak köpürtülür. Sonra köpüğün kuruması için yaklaşık bir saat beklenir. Kir, vakum makinesi yardımıyla çekilir. Şampuanın tamamı vakum makinesi ile çekilemeyebileceğinden dolayı, bu işlemden sonra buharlı yıkama yapmak gerekebilir. Köpüklü yıkama ile halılarınızı kolaylıkla yıkarız.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021