HİZMETLER » Otel Temizliği

Otel Temizliği

ANTALYA OTEL TEMİZLİĞİ

Firmamızın en fazla müşteri kitlesine sahip olduğu alan olan oteller; oldukça detaylı bir temizlik gerektiren mekânlardır. İşin içine giren kalite standartları gereği, yapılan temizliğin de standartlara uygun olması ve tüm denetimlerden geçmesi gereklidir. Aksi halde ise hijyen kurallarına uygun olmaması gerekçesi ile durum, otelin kapanmasına kadar gidebilir. Dolayısıyla yaptığımız iş son derece profesyonel olmak zorundadır. Şirketimiz tam olarak hijyenik otel temizliği bilinciyle yola çıkmış olup, otel temizliği şirketleri arasında en ön sıralarda yerini almayı başarmıştır. Bunu yaparken müşteri memnuniyetini baz almış, gereksinimler doğrultusunda çağın getirdiği tüm imkanlardan yararlanmıştır. Bu sayede dinamik ve kendini sürekli yenileyen bir şirket olmuştur.

Oteller yazlık ve kışlık otellerin yanı sıra dört mevsim kullanılanlar olmak üzere gruplandırılabilir. Özellikle Antalya'da birçok otel temizleme firmaları bu ayrımı gözetmeksizin tüm otelleri tek bir prosedür doğrultusunda temizleme yoluna gitmektedir. Ancak bu yöntem ne yazık ki bazen yetersiz kalmakta bazen de uygun olmamaktadır. Çünkü oteller kullanım mevsimlerine göre de değişik uygulamalar gerektirebilir. Şöyle ki yazlık bir otelde yerler genellikle fayans ya da taştır. Dolayısıyla paspas ile temizlemek mümkündür. Ancak kışlık oteller ile dört mevsim kullanıma açık oteller daha çok halı kaplıdır. Buralarda standart hijyen seviyesini yakalamak daha zorlayıcı olabilmektedir. Çünkü tüm otel temizliği hizmeti ve halılarının düzenli olarak yıkanması ve kurutulması gerekir. Bunun için sanayi tipi halı yıkama makineleri kullanılmaktadır. Ancak doluluk oranı yüksek olan şehir otelleri ile dağ otellerinde sürekli bu tür temizliğe girişmek son derece doğru zamanlama ve büyük bir titizlik gerektirmektedir. Camlar konusu da en az tabanların temizliği kadar önemlidir. Çünkü bir binanın en göz alıcı yeri camlarıdır. Ve sürekli temiz olması gerekir. Butik oteller genellikle daha küçük ve klasik tarz çam ve çerçevelere sahipken, büyük otellerde genellikle büyük, boydan boya cam ve çerçeveler bulunmaktadır. Bundan ötürü butik Antalya otelleri temizliği camlarını silmek oldukça rahattır. Oysa büyük otellerin cam temizliği için çok daha farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Endüstriyel dağcı ekipmanlarının daha ziyade kullanıldığı bu durumlarda, personelin de deneyimli ve profesyonel olması gerekir. Çünkü özellikle dışarıdan yapılan silmelerde yapılabilecek en küçük bir hata, büyük iş kazalarına sebebiyet verebilir. Şirketimiz uzman bir kadroya sahip olmakla birlikte her büyüklükteki otele hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir.

Kaliteli ve hijyen sağlayan bir temizliğin en önemli faktörlerinden biri de kullanılan malzemelerin ne kadar iyi olduğu ile ilişkilidir. Yüksek standartlara sahip temizleyiciler ile yapılan temizlik hijyen kurallarına uygun bir işletmeye sahip olanız anlamına gelir. Üstelik bu tür ürün kullanımı, zamandan ve insan gücünden de extra tasarruf sağlar. Otel temizliği alanında sektörün önde gelen firmalarından biri olan şirketimiz tamamen profesyonel ürünler ile temizlik yaptığı için otelin tüm temizliğini kısa sürede bitirir ve her denetimden rahatça geçmenizi sağlayacak düzeyde temiz bir sonuç elde etmenizi sağlar.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021