HABERLER » Merdiven ve Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Merdiven ve Site Temizliği Nasıl Yapılır?

Site temizliği, bizlerin en çok karşılaştığı ve komşularımız arasında çeşitli anlaşmazlıklara sebep olan bir temizlik faaliyetidir. Bazen Merdivenler kaliteli temizlenmez. Bazen asansörler temizlenmeden bırakılır. Bazen gerekli cam kısımlar silinmez. Bu nedenle titizlikle yapılması gereken bir temizlik faaliyetidir. Ayrıca hijyeni hayatımıza taşımanın gereklerinden biri olan bir temizlik faaliyetidir.

Kaliteli Bir Temizlik Nasıl Olmalı

Kaliteli bir merdiven ve site temizliği için öncelikle bir plan dahilinde çalışılmalıdır. Dairelerin dış kapıları dışarıdan kaliteli bir şekilde temizlenmelidir. Genellikle girişte bulunan Posta kutularının tozları titizlikle alınmalıdır. Merdiven korkuluklarının kaliteli deterjanlar ile kirden ve mikroptan arındırılması gerekir. Site içerisindeki camlar temizlenmeli ve yüzeylere kaliteli deterjanlar ile paspas çekilmesi gerekir. Özellikle bu gün içerisinde en çok kullanılan yerler olan merdivenler, temizlenirken en çok önem verilmesi gereken yerlerdir. Site temizliğinde temel ölçüt merdivenlerin nasıl temizlendiğidir.

Temizlikte İhmal Edilmemesi Gereken Ayrıntılar

Site temizliği nasıl yapılmalı? Sitelerimizde en büyük sorunlardan biri de kapı üstlerine veya posta kutularına yapıştırılan reklam etiketleridir. Site temizliğinde bu etiketlerin güzelce, iz bırakmadan temizlenmesine dikkat edilmelidir. Ayrıca elektrik ve doğalgaz sayaçları, su sayaçları, yangın panosu ve diğer yerler titizlikle temizlenmelidir. Site içerisinde bahçe ya da oyun parkı gibi yerler var ise kimler budanmalı ve çöpler boşaltılmalıdır. Site içerisinin güzel kokması için kokulu deterjanlar ya da parfümler kullanılması gerekir. Görüldüğü gibi merdiven ve apartman temizliği basit olmayan ve ince ayrıntıları olan bir temizlik faaliyetidir. Hijyen ve sağlık için önemli olan site temizliği ihmal edilmemeli ve periyodik olarak yapılması gereken bir faaliyettir. Böylelikle daha temiz ve ferah bir çevrede yaşama imkanına kavuşursunuz.

Temizlik Hizmeti Firmaları

Tüm çabalarımıza rağmen komşularınızla temizlik konusunda anlaşamıyor ya da istenilen temizlik sonucunu alamıyorsanız temizlik hizmeti sunan firmalar ile uygun fiyatlara sitenizi ya da merdivenlerinizi temizletebilirsiniz. Bizler de temizlik sektöründe kalitesi ve tecrübesiyle faaliyet gösteren profesyonel bir temizlik firmasıyız. Eğer apartman temizleme şirketleri arasından en iyisinden profesyonel bir destek istiyorsanız; bizlere ulaşabilir ve profesyonel bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021