HABERLER » Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği, binanın yüzeyinde bulunan alüminyum, granit ve kompozit gibi maddelerin temizlenmesi sürecidir, bina temizlenme ile birlikte daha mat bir görüntüye sahip olur. Yazımızda dış cephe temizliği nasıl yapılır? Üzerinde duracağız ve oluşum nedenlerini sizlerle paylaşacağız.

 

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Dış cephe temizliği uzmanlık isteyen bir konudur ve önlemler alınmadan yapıldığında can ve mal kayıplarına neden olabilir. Bu konuda uzmanlaşmış birçok kurum vardır ve çalışmayı kendileri aşama aşama yürütür.

Yapılması gereken ilk şey ise binanın fizibilitesi belirlenir ve çalışma bu kısım ile başlar. Erişimin sağlanması için önceden önlemler alınır, bu aşamada cam ve kompozitlerin demo malzemesi kullanılır. Kimyasala uyum sağlayıp sağlamadığını görmek için deney de yapılabilir. Bu aşama sonunda karar verilir ve dış cephe temizliği başlangıç aşaması tamamlanır.

İkinci aşamada ise birçok ürün kullanılabilir, su motoru en çok tercih edilen ürünlerin başında yer alır. Su motorunda mineralden arındırılmış sular yer alır bu da lekelerin çıkmasına yardımcı olur. Bunun dışında asansörlü ve vinçli sistem mevcuttur. Bu sistemlerde temizleme adına iyi işler çıkarsa da maliyet açısından biraz tutarlıdır. Anlaştığınız firmanın hangi yöntemi kullandığını öğrenip ona göre pazarlık etmeniz son derece mantıklıdır.

 

Dış Cephede Kireçlenme Neden Olur?

Dış cephede kireç oluşması için öncelikle yağmur damlacıkları gerekiyor, daha sonra ise rüzgar ile birlikte etrafta bulunan tozlar bu kısma yapışır. Güneşle uzun süre temas halinde olan bu yüzey zamanla beyazlaşır ve kireçlenme meydana gelir. Dış cephe temizliği genel olarak kireçlenme yüzünden olmaktadır ve özellikle de camlı ofislerin en büyük dertlerinden bir tanesidir.

Bunun dışında etraftan kalkan tozlarda kireçlenmeye neden olabilir, özellikle de eksoz dumanı ve fabrika bacasından çıkan gazlar cephenin kirli görülmesine olanak sağlar.

Dış cephenin oldukça temiz görünmesini sağlamak için sürekli olarak temizlenmesi gerekir, periyodik olarak temizlik yaparsanız hem maddi hem de hijyenik açıdan rahat olursunuz. Firmalar düzenli olduğu takdirde indirim yapacaktırlar, fiyatları ise firmadan firmaya değişmektedir. Araştırmaya şimdiden başlarsanız yerinde bir karar vermiş olursunuz.

 

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021