HABERLER » Mermer Cilalamadan Kullanılan Yöntemler

Mermer Cilalamadan Kullanılan Yöntemler

Mermerin doğallığında parlak bir madde olduğu için mermer cilalama genel olarak dış etmenlerden kaynaklı olarak ilk parlaklığını kaybetmesi ile yapılmaktadır. Zaman içerisinde mermer ilk anlarındaki parlaklığını kaybeder. Mermeri tekrar parlatmak için cilalama işlemi yapılması gerekmektedir. Mermerin tekrar parlak hale gelebilmesi için cila işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Mermer Cilalama İşleminden Sonra Parlak Kalması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir

Eğer mermeriniz uzun süre parlak kalmasını istiyor ve mermer cilalama işlemini sıklıkla tekrar etmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı pür noktalar mevcuttur. Bu püf noktalarının ilk başında mermer temizliği esnasında kesinlikle kireç çözücü kullanmayın. Mermere herhangi bir sıvı madde dökmemeye çalışın, döküldüğü takdirde ise sıvıları hızlı bir biçimde kurulayın. Mermerinizi kurularken ya da silerken keçe veya sert bezler kullanmaktan kaçının. Mermeri temizleme işleminde güderi bez kullanabilirsiniz. Mermerde oluşabilecek lekelerin giderilmesi için oksijenli suyu tercih edebilirsiniz. Eğer mermerinizin çeşidini biliyorsanız çok daha verimli bir bakım işlemi yapabilirsiniz.

Mermer Cilalama İşlemi Nasıl Yapılır

Mermeri güzel bir şekilde parlatmak için en iyi metot doğru bir biçimde mermer cilalama işlemini gerçekleştirmektir. Mermer cilalama da en mühim husus mermerin çeşidini bilmektir. Mermerler kültür mermeri ya da doğal mermer olabilir. Bu durumu anlayabilmek için asit yöntemini ya da sıcaklık yöntemini deneyebilirsiniz. Doğal mermerler ortam sıcaklığına göre soğuk olacaktır. Asit yöntemi ise mermerin üstüne sirke damlatılarak anlaşılmaktadır. Eğer mermer doğal mermer ise sirke dökülen yerlerde kabarcıklar meydana gelmektedir.

Mermerin türünü öğrendikten sonra mermer cilalama işlemi yapılmaktadır. Doğal mermerler cilalanırken ilk başta mermerde kir izi varsa çıkartılmalıdır. Bu kir izleri hafif ise sabun ve su ile ovularak çıkartılabilir. Daha sert kir izleri için özel kir izi çıkarma işlemlerinde kullanılan temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Mermerdeki lekeler çıkarıldıktan sonra cilalama işlemine geçilebilir. Mutfak tezgâhı gibi mermer zeminleri cilalamak için bu işte uzman olan temizlik şirketimizle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel mermer cilalama ekibimizle mermerinizi çizilmelerden ve lekelerden koruyacaktır. Ekibimizin yaptığı mermer cilalama işleminden sonra mermerinize herhangi bir sıvı döküldüğünde hemen silerseniz ve temizliğine dikkat ederseniz uzun bir süre mermeriniz parlaklığından bir şey kaybetmeyecektir. Cilalanan mermerinizin üzerine çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağır kimyasal maddeler kesinlikle dökmeyiniz. Yanlışlıkla dökülmesi durumunda ise yumuşak bir bez ile hızlı bir biçimde silmeniz gerekmektedir.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021