HABERLER » Ev Taşınma Öncesi Temizlik Püf Noktaları

Ev Taşınma Öncesi Temizlik Püf Noktaları

TAŞINMA ÖNCESİ TEMİZLİKTE PÜF NOKTALAR

Yeni bir ev kiraladınız ve taşınacaksınız. Ancak evin temizliğe ihtiyacı var. Nasıl bir temizlik yapmalıyım diye düşünüyorsunuz. İşte bu yazımız ile sizlere taşınma öncesi temizlikte püf noktalar nelerdir onları göstermiş olacağız.

1) EVİN KABA TEMİZLİĞİNİN YAPILMASI YANİ KOMPLE SÜPÜRÜLMESİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan ilki taşınacağınız ev yeni yapılmış ise öncelikle evdeki inşaat pisliğinin atılmasıdır. Daha sonra tüm kaba pislik el süpürgesi yardımıyla güzelce süpürülmelidir. Bu işlem evin her köşesinde istisnasız yapılır. Daha sonra elektrik süpürgesi yardımıyla tüm ev süpürülür. Evdeki çöpler atılır.

2) BANYO VE TUVALETİN FAYANS ARALARINA KADAR DEZENFEKTE EDİLMESİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan ikincisi banyo ve tuvaletin güzelce dezenfekte edilmesidir. Islatılan banyo tuvalet zemin ve fayansları çamaşır suyu ve sirke ile iyice köpürtülerek banyo fırçası ile iyice ovulur. Fayans araları parlatılır. Aynalar silinir. Klozet ve duş akabin ovulur. Daha sonra su yardımıyla tüm köpük durulanır. Çekpas yardımıyla zemindeki su tahliye edilir. Duvarlarda kalan su bakteri oluşumuna neden olacağından kullanmadığınız bir bez parçası yardımıyla ıslak fayaslar kurulanabilir.

3) MUTFAK DOLAPLARININ DETAYINA KADAR DEZENFEKTE EDİLMESİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan üçüncüsüne gelecek olursak mutfak dolapları çamaşır suyu ve sirkeli su yardımıyla dolap içi ve kapakları iyice ovulmalı, daha sonra sadece suya sokulmuş ve sıkılmış teiz bir bez yardımıyla silinmelidir. Akabinde kuru bez ile kurulanmalıdır.

4) CAMLARIN VE KAPILARIN SİLİNMESİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan bir diğeri ise camların ve kapıların silinmesidir. Camlar camsil yardımıyla ve cam silmeye müsait bir bez yardımıyla önce köpürtülerek silinmeli daha sonra kuru bir bez yardımıyla kurulanmalıdır.

Kapılara da aynı şekilde kapı kolları ile birlikte sirkeli su yardımıyla silinerek kuru bez ile kurulanmalıdır.

5) BALKONLARIN YIKANMASI

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan diğeri ise balkonların yıkanmasıdır. Eğer taşınacağınız evin balkonunda gider var ise köpüklü su ile balkonunuzu köpürttükten sonra su ile köpüğü gideriniz. Çekpas ile suyu tahliye edip zemini kurulayabilirsiniz.

6) EVE KOMPLE PASPAS ÇEKİLMESİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan sondan bir önceki husus ise evin tamamına sirkeli ve çamaşır suyu olan su ile vileda atılmasıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra kurulama paspası çekilmelidir.

7) İNCE TEMİZLİĞİN YAPILMASI YANİ DETAYLI TOZ ALMA VE SİLME İŞLEMİ

Taşınma öncesi temizlikte püf noktalardan sonuncusu ise en ince ayrıntısına kadar evde toz alınması ve silme işleminin yapılmasıdır.

Eviniz oturmaya hazırdır...

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021