HABERLER » Yangın Sonrası Temizlikte Nelere Dikkat Edilir

Yangın Sonrası Temizlikte Nelere Dikkat Edilir

Doğal afetlerin arasında olan yangın büyük tahribatlara yol açtığı için yangın sonrası temizlik profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Temizlik işlemi yangından sonra yapıldığı için alelade bir temizlik olmayacaktır. Temizlik sırasında yapılan işlemler ve kullanılan temizlik malzemeleri ile alanında tecrübeli olan şirket sayesinde tahrip olan yaşam alanları hızlı bir biçimde kullanılabilir hale getirilmektedir. Şirketimiz yangın sonrasında yangın ve is kokusunun binadan atılması için uygun bir tertibat almaktadır.

Bu işlemler sayesinde yangın sonrası temizlik ile birlikte beklenilen sonucu basit bir biçimde alacaksınız. Yangının yarattığı izleri tek tek silerek ve çevrede bulunan eşyaların kullanılır ya da kullanılamaz halde olduğuna da ekibimiz karar verecek ve ayırma işlemini gerçekleştirecektir.

Yangın Sonrası Temizlik İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Ekibimizin yangın olan alana giriş yapması ile yangın sonrası temizlik işlemi başlamaktadır. Alanda bulunan tüm eşyalar tek tek incelenir ve kullanılmaya elverişli olup olmadığı konusunda karar verilir. Eşyaların ayıklanma işleminin ardından binadaki is sorunu çözüme kavuşturulur. İsin yarattığı görüntü kirliliği etkili deterjanlarla silinerek giderilir. İsin silinmesinin bir sebebi de boya işlemi için duvarların hazır hale getirilmesidir. Yangının ardından bilinçsiz bir biçimde temizlik yapılması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle bu işleri profesyonel bir şekilde yapan şirketlerden mutlaka yardım almalısınız. Aksi durumda ise hem daha fazla yorulmuş olacaksınız hem de istenilen hijyenik ortama kavuşmanız daha uzun sürecektir. Temizlik şirketimiz hem hızlı hem de sağlıklı ortamı oluşturma da elinden gelenin en iyisini yapma konusunda oldukça iddialıdır. Böyle bir felaket ile umarız karşılaşmazsınız ancak karşılaştığınız durumlarda yangın sonrası temizlik için şirketimize başvurabilirsiniz.

Yangının yarattığı tahribat ekip çalışması ile daha etkili bir çözüme kavuşacaktır. Bireysel olarak yapacağınız tüm iyi niyetli çabalarınız boşa gidebilir. Yangının etkisinin görüldüğü alanlara müdahale edilirken kesinlikle maskeler ve özel kıyafetler kullanılmalıdır. Keza yangın sönse bile bıraktığı kimyasal kokular sağlık açısından insanları olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Eğer bir yangın durumu ile karşı karşıya kaldıysanız temizlik için firmamıza müracaat edebilirsiniz. Firmamız zararınızı en aza indirmek için elinden gelen gayreti göstereceğinden emin olabilirsiniz.

Yangın Sonrası Temizlik Konusunda Hangi İşlemler Yapılmamalıdır?

Bu alanda eğitim almış ve uzmanlaşmış kişiler olay yerine varmadan asla bir müdahale yapılmamalıdır ki yangın sonrası temizlik sırasında olumsuz bir durum ile karşılaşılmasın. Islak bezlerle kesinlikle temizlik işlemi yapılmamalıdır. Duman ya da is izleri nemli bezler veya basınçlı sularla temizlenmemelidir. Kullanımı hakkında bir fikrinizin olmadığı kimyasal temizlik ürünlerini kullanmaya çalışmamalısınız.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021