HABERLER » Pandemi Süresince Uygulayabileceğiniz 10 Etkili Ev Temizliği Teknikleri

Pandemi Süresince Uygulayabileceğiniz 10 Etkili Ev Temizliği Teknikleri

Pandemi sürecinde ev temizliği daha önemli hale geldi. Aslında bir ev temizliğinde ne kadar çok yüzey bulunduğunu daha iyi anlamaya başladık. Ayrıca temizliğin detayına indikçe ne kadar çok işimizin olduğunu anladık. Marina temizlik olarak virüsten korunma kapsamında evde yapabileceğiniz 10 etkili tekniği sizlere bu başlık altında anlatacağız.

Böylece hem ev temizliğinden, hem de hijyenden emin olacak ve içiniz rahat bir şekilde bu süreci atlatabileceksiniz.

  1. Günlük Düzenli Olarak Temizlik Yapın

Temizlik işlerini asla biriktirmeyin. Aslında temizlik günlük olarak yapılır. Hem evde hem de ofiste bu kural asla değişmez. Günlük 20 dakikanızı ev temizliğine ayırarak, çok fazla yorulmamış olursunuz. Ayrıca evinizin hijyenini de her gün sağlamış olursunuz. Tabi ki günlük temizlik yapmak adına sürekli kimyasal kullanmayın. İki günde bir ya da üç günde bir kimyasal kullanmanız daha doğru olur. Böylece sağlığınızı da riske atmamış olursunuz.

  1. Evde Kesinlikle Dağınık Eşya Bırakmayın

Sağda solda dağınık bir şekilde duran eşyalar, mikropların ve pisliklerin evin her yerine yayılmasına neden olabilir. Bu yüzden evde bulunan eşyalar her zaman için derli toplu olsun. Günlük olarak eşyaları toplarsanız, herhangi bir sorun meydana gelmez.

  1. Kir Tutmayan Eşyalar Kullanın

Evinizi temizlemenin en iyi yollarından birisi de, kir tutmama özelliğine sahip olan eşyaların kullanılmasıdır. Ev temizliğinde özellikle ev hanımlarını en çok uğraştıran iki tür unsur vardır. Yüzeyler ve kumaşlar. Mesela duvarlarınızı plastik boya ile boyayabilir, kolayca temizlik yapabilirsiniz. Aynı şekilde koltukların kumaşını da leke tutmayan malzemeden seçebilirsiniz. Böylece temizliği de kolay olacaktır.

  1. Yukarıdan Aşağıya Temizlik Yapın

Ev temizliği yaparken her zaman için yukarıdan aşağıya doğru bir sıra izleyin. Yani önce tavanları, daha sonra duvarları ve son olarak zemini temizleyin. Temizlik işinin daha kolay ve hızlı gerçekleşmesi için teknolojik cihazlardan yararlanabilirsiniz. Mesela tavan ve duvarların temizliği için fırça makinelerinden yararlanabilirsiniz. Bu tür el aletlerini internet üzerinden satın alabilirsiniz.

  1. Evinizi Düzenli Olarak Havalandırın

Güneş girmeyen eve doktor girermiş sözünü sanırız hepiniz duymuşsunuzdur. Tabi ki kapalı ortamların yalnızca güneşe değil, havaya da ihtiyacı vardır. evinizi en az 1 ya da 2 saat havalandırın. Böylece ortamdaki kötü hava ve koku dışarı doğru gidecektir.

  1. Fazla Olan Eşyaları Kaldırın

Ortamda gereksiz olan eşyalar, mikropları ve bakterileri de beraber getirir. Unutmayın ne kadar çok az eşya olursa, eviniz o kadar hijyen ve temiz kalacaktır. Temizliği yapmaktan daha önemli olan bir unsur varsa o da, kirliliğe neden olan unsurları ortadan kaldırmaktır.

  1. Oda Parfümü Kullanın

Oda parfümleri içerdikleri bir miktar alkolle, ortamdaki mikropların ve bakterilerin ölmesini sağlarlar. Temizlik bittikten sonra tüm odaları ve evin içindeki diğer alanları, oda parfümü ile kaplayın.

  1. İyi Bir Plan Yapın

Elinizde iyi bir temizlik planı varsa, her zaman başarılı olursunuz. Temizliğe başlamadan önce plan yapın ve uygulayın.

  1. Organik Temizlik Malzemeleri Kullanın

Sağlığınıza zarar verecek kimyasalları mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın. Bazı ev hanımları, mikropları ve bakterileri öldürmek adına gereğinden fazla çamaşır suyu kullanır. Unutmayın çamaşır suyu solunum yolları için zararlıdır.

  1. Temizlik Yaparken Kendinizi Koruyun

Nasıl ki Covid-19 virüsüne karşı korunma sağlıyorsanız, aynı şeyi eviniz içinde yapmalısınız. Piyasada satılan dezenfektanlarla koruma sağlayabilirsiniz. Maske ve eldiven de bir diğer korunma unsurudur.

Yukarıda anlattığımız 10 maddeye harfiyen uyarsanız, eviniz hem temiz kalacak, hem de hijyen kurallarını uygulayacak ve Covid-19 virüsüne karşı korunmuş olacaksınız.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021