HABERLER » Tekne ve Yat Temizliğinde Kullanılan Malzemeleri

Tekne ve Yat Temizliğinde Kullanılan Malzemeleri

Tekne ve yat sahipleri araçlarının bakımına ve temizliğine önem verdikleri için tekne ve yat temizliği konusu ayrı bir önem kazanmaktadır. Temizlik teknelerin çeşitlerine göre farklılık gösterse de buradaki amaç temizliğin kaliteli olmasıdır. Temizlik her alan için mühim bir konudur.  Bu nedenle deniz araçlarının temizliği de keyifli ve huzurlu ortamların oluşması için gereklidir. Yat temizliği için kullanılan temizlik malzemelerinin kullanımı oldukça pratiktir. Bu malzemeleri seçerken solvent ve kostik özelliği olmayan çevre dostu olan malzemelerin tercik edilmesi önemli bir konudur. Tekne temizliğinde kullanılan temizlik malzemeleri; yumuşak süngerler, sert olmayan fırçalar, su ve tekne temizliği için üretimi yapılmakta olan bakım ve temizlik ürünleridir.

Tekne ve Yat Temizliği İşlemi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Titiz bir çalışma ile tekne ve yat temizliği başarılı ile sonuçlanır. Yatların güverte kısımlarında temizlik işlemi yapılırken sert bir şekilde fırçalamaya lüzum yoktur. Yatlar için özel olarak üretilen temizlik malzemeleri tercih edilmelidir. Aşırı bir şekilde yapılacak olan raspalama boyayı yıpratabilir. Bu nedenle güverteyi temizlemek için alınacak malzemelere dikkat edilmelidir. Yatlar devamlı olarak su ile genellikle de deniz suyuyla temas halinde oldukları için küflenme ya da paslanma gibi problemlerle sıklıkla karşılaşabilinmektedir. Buna benzer problemler teşkil ettiğinde temizlik ürünü olarak alçak dereceli kireç çözücüler ile temizlik yapılmalıdır. Yat genel temizlik sıvısı güverte temizliği için özel olarak geliştirilmiş malzemedir. Bu malzemeler tekne ve yat temizliği için özel olarak üretilmişlerdir.

Kapalı Alanlarda Tekne ve Yat Temizliği

Teknelerin ve yatların iç temizliği tekne ve yat temizliği açısından en önemli kısımlardan biridir. İç kısım temizliği yaparken ürünlerin kaliteli olmasına çok dikkat edilmelidir. Mutlaka bilinen ve kalitesinden emin olunan malzemeler tercih edilmelidir. Aksi takdirde temizlikten istenilen verim alınamayabilir ya da iç kısımda yer alan bazı eşyalarınız hasar görebilir. Bu durumun dışında banyo e tuvaletlerde kuvvetli hijyenik malzemeler kullanılmalıdır. Yat ve teknelerin iç mekânlarında halılar mevcut ise elektrikli süpürge ile katı olan pislikler temizlenmelidir.

Ev temizliği ile de benzer özellikler gösteren tekne ve yat temizliği işlemi bitmesinin ardından kurluma işlemleri yapılmaktadır. Yat ve tekne kapalı alanlarının deterjanlardan tam anlamıyla arındırılması sağlanmalıdır. Tekne ve yat temizliği konusunda uzman ve profesyonel bir ekibe sahip olan firmamız sizler için hizmetlerini sürdürmektedir. Tecrübeli personelimiz sayesinde hızlı bir şekilde tekne ve yatlarınızın temizliğini yapmaktayız.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021