HABERLER » Okul Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır

Okul Temizliğinde Hijyen Nasıl Sağlanır

Çocuklarımızın eğitim aldıkları okullarda eğitim kadar önemli olan bir diğer konu ise okul temizliği meselesidir. Bu konuda özel olarak hassasiyeti bulunan firmamız düzenli olarak okul temizliği sunmaktayız. Tecrübeli personelimiz ile bu konuda profesyonel bir biçimde hizmet sunmaktayız. Öncelikli olarak çocuklarımızın sağlığını önceleyen ekibimiz okulların hijyenik hale gelebilmesi için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir.

Okul Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Gerek görüldüğü durumlarda okul temizliği nasıl olmalı başlıklı konferanslar düzenlenebilir. Bu konferansları düzenleyen fazlaca okul mevcuttur. Sınıflar ve lavabolar sıklıkla paspaslanmalı ve havalandırılması gerekmektedir. Lavabolarda kesinlikle katı sabun kullanılmamalıdır. Katı sabunun yerine sıvı sabunlar tercih edilmelidir. Sıvı sabun özelliği itibari ile kullanan ikinci bir şâhısa önceki kullanandan geçmemektedir. Çöp kovalarından kapalı olanlar kullanılmalıdır. Çünkü kapalı çöp kovaları mikropların yayılmasını önlemede büyük bir önem teşkil etmektedir. Yaş paspas ile temizlik yaparak kuru tozların havaya yayılması engellenmelidir. Okulun bahçesinde çocuklara zarar verebilecek olan canlıların üremesini engelleyecek çöpler bulundurulmalıdır. Okulun temizliği mutlaka günlük olarak yapılmalıdır. Gün içerisinde gerekli kontroller sağlanmalıdır. Tüm öğrencilerin kullanmak zorunda oldukları kapı kolları, elektrik düğmeleri, sıralar, masalar ve musluk başları alkol ve klor gibi kimyasal malzemelerle düzenli olarak temizlenmelidir. Kantinler de yağlardan ve kötü kokulardan arındırılmalıdır. Çocukları için okul tercih eden veliler okulun sağlığa uygun ve temiz olma hususuna oldukça önem vermektedirler. Bunun farkında olan okul iradesi ise temiz bir okul için temizlik firmalarından yararlanmaktadırlar. Okulların iyi bir eğitim vermesi kadar okul temizliği de velilerin okul tercihlerini etkilemektedir. Okul temizliği kesinlikle yüzeysel olarak geçiştirilmemelidir. Detaylı bir temizlik hem öğrenciler için hem de öğretmenler için oldukça mühim bir meseledir. Onun için işin uzmanı olan firmamız size en iyi hizmeti vermek için elinden gelen çabayı göstermektedir.

Hijyenik Okul Temizliği Nasıl Olur

Sınıflar, koridorlar, lavabolar, öğretmen odası, idare odası ve okul bahçesi okul temizliği işleminin en önemli mekânlarıdır. Buralarda detaylı bir temizlik hizmeti sunmaktayız. Sağlık sorunlarından çocuklarımızı ve hocalarımı korumakta oldukça iddialıyız. Hijyenik ve temiz bir ortamın her öğrencinin hakkı olduğunu düşünerek yola çıkan firmamız tecrübeli ve uzman personeli ile okullarda ayrıntılı bir temizlik hizmeti vermektedir. Okulun her bir bölümü için ayrı bir temizlik stratejisi belirleyen firmamız aynı zamanda çocuklarımızın kimyasal temizlik ürünleri ile temas kurmaması için de ders saatlerinde ve ders saatleri dışında temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021