HABERLER » Ev Temizliği Yaparken Beyaz Eşyalara Dikkat!

Ev Temizliği Yaparken Beyaz Eşyalara Dikkat!

Yaşam alanlarımızda artık birçok beyaz eşya ürünü bulunmaktadır. En zenginimizden en fakirimizin evine kadar beyaz eşyasız ev hiçbir yerde yoktur. Dolayısı ile bu ürünlerin kullanımında uzun ömürlü şekilde oluşabilmesi için sizler de ev temizliğinde beyaz eşya temizlikleri hususunda dikkatli olmalısınız. Doğru temizlik yapılması ürünlerin kolay ve hızlı şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca bu ürünlerin zarar görmemesine yardımcı olur. Çabuk bozulması önlenir. Amacına uygun temizlik amacına uygun kullanımı da beraberinde getirmektedir. Ev temizliğinde beyaz eşya temizliği denildiği zaman bu beyaz eşya kategorisini biraz açmak gereklidir. Temel ürünler olarak buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi akıllara gelmektedir. Temel beyaz eşyalar burdadır. Ancak küçük elektrikli ev aletlerinin temizliği de aynı beyaz eşya temizliği gibi olmalıdır. Kahve makinesi, çay makinesi, tost makinesi, su ısıtıcıları, su sebilleri, elektrik süpürgesi, şarjlı elektrik süpürgesi, elektrikli gırgır adı verilen küçük ev aletleri, varsa halı yıkama makineleri, robot süpürgeler, televizyon, bilgisayar, laptop, telefon vb. kısacası elektrik ile çalışan ya da elektrik yardımı ile şarj olan tüm eşyalar bu kategoriye girmektedir. Sizler de kolay ve hızlı bir şekilde ev temizliği hususunda bu eşyaların amacına uygun kullanımı için beyaz eşya temizliğine özen göstermelisiniz. Bir başka beyaz eşya kategorisine giren ise ocak ve ocak takımlarıdır. Normal ocak, set üstü ocak, elektrikli ocak, ankastre fırın, davlumbaz gibi ankastre ürünleri de beyaz eşya kategorisine girmektedir. Bu ürünlerin temizliği nasıl yapılmalıdır ve temizlik hususunda nelere dikkat edilmelidir, sizler de merak ediyorsanız yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı temizliği yapılırken hem dış yüzeyinin hem de iç yüzeyinin temizlenmesi şarttır. Özellikle buzdolapları ünümüzde her renkte olabilmektedir. Bu da beyaz eşya ürünlerini sadece isimde beyaz eşya yapar. Gri renk ve siyah renk başta olmak üzere birçok renge ve özelliğe sahip buzdolapları bulunmaktadır. Dış yüzeyinin temizliği yapılırken bu renklerin çıkmamasına ya da buzdolabının çizilmemesine özen göstermek gerekmektedir.

Buzdolabı temizliği hususunda dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir tanesi de yumuşak sünger ile temizlik yapılmasıdır. Buzdolabı dış yüzeyinde cif ya da çamaşır suyu kullanmak bayanların yaptığı en büyük hatadır. Hatta Por çöz markasının yağ sökücü ürünlerini kullananlar dahi olabilir. Bu da dolabın renginin solmasına ve bozulmasına, rengin yanmasına neden olur. Buzdolabının dış yüzeyi için, bir sünger ve ılık su yeterlidir. Çok kirli ve yağ lekeleri var ise elde yıkama için bulaşık deterjanı kullanmak yeterli olacaktır. Buzdolabının içi ise gene aynı şekilde pril ya da fairy tarzı bir bulaşık deterjanı ile temizlemek yeterli ve uygun olacaktır. Bu ürünlerde leke çıkarıcı, yağ sökücü vb. kullanılmaz.

Çamaşır Makinesi Temizliği ve Bulaşık Makinesi

Çamaşır makinesi temizlenirken hem makinenin içi hem de dışı temizlenir. Çamaşır makinesinin dış yüzeyi ılık su ve bez yardımı ile silinir. Bunun dışında çamaşır makinelerinin iç temizliği de son derece önemlidir. Toz temizleyiciler ve sıvı temizleyiciler bulunmaktadır. Toz temizleyiciler, makine kazanını temizlemek içindir. Sıvı temizleyiciler ise makinenin gözle görülemeyen iç aksamlarını temizlemek içindir. Ayda bir ya da iki ayda bir iç temizliğinin yapılması ile sizler de çamaşır makinenizi uzun ömürlü şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Bulaşık makinesi için de ayda bir boş çalıştırmak ve bu sırda iç temizliği için sıvı temizlik ürünü kullanmak gereklidir.

Ocak Temizliği

Ocaklar sık yağlanan ürünlerdir. Davlumbaz, ocak, fırın ürünlerinde cif tarzı ya da yağ sökücülü sprey ürünleri sık sık kullanabilirsiniz. Ancak bunu kullanırken sünger yardımı ile silmeniz gereklidir. Bulaşık telinin bu ürünlerde kullanılması yapılan en büyük hatadır. Çünkü ocağı ya da fırını çizerek hoş olmayan görüntü elde edebilirsiniz.

 

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021