HABERLER » Evde Banyo Temizliği Yaparken Dikkat Edilecekler

Evde Banyo Temizliği Yaparken Dikkat Edilecekler

Evde Banyo Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Banyo tuvalet temizliği son derece önemlidir. Banyolar pek çok detayı içlerinde barındırırlar. Temizlenmesi gereken bir çok alana sahiptirler. Eğer banyolar detaylı temizlenmezse hijyen ve estetik açısından ortaya sorunlu bir görünüm çıkarabilirler. Banyo ev içerisinde çok fazla kullanılan ve sürekli sirkülasyon yaşanan bir ortak alandır. Bu nedenle se her gün en az beş on dakika ayrılarak temizlendiğinde her zaman için temiz ve derli toplu bir görünüme sahip olabilirler. Banyonuzun bakımını her gün gerçekleştirseniz dahi haftada en az bir gün ayrılarak detaylı bir temizlik yapmanız gerekir. Gelelim banyo temizliğinin püf noktalarına.

Evde Banyo Temizliği Yaparken Dikkat Edilecekler

Küvet temizliği: Küvetinizin hangi malzemeden yapıldığı ve teknik özellikleri temizlik malzwmelerinin seçiminde büyük rol oynar. Küvetin eğer jaluzi gibi üst özellikleri varsa buna uygun malzemeler seçilmeli ve her temizlik malzemesi denenmemelidir. Akrilik küvetler her an çizilebilir bir malzeme olduğu için kremsi temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Seramik bazlı küvetler ise daha sert malzemeler ile temizlenmelidir.

Banyo temizliği nasıl sağlanır sorusuna cevap bulmak için bir çok malzeme kullanılmaktadır bu banyonuz ve sağlığınız açısından oldukça zararlıdır.

Batarya ve duş başlığı temizliği ise krem bazlı temizleyiciler ile sağlanmalıdır. Çok fazla kireç ve su lekesi tuttuğu için musluk dipleri diş fırçası ile temizlenmelidir. Be batarya temizliğinde en pratik yöntemdir.

Ayna temizliğine gelecek olursak bizi zorlayan lekelerin geneli buradaır su diş macunu ve traş köpüğü gibi zorlu lekeler buradadır. Aynaların hijyeni cam temizleyicileri ile sağlanıp mikrofiber bez kullanılmalıdır. Yine banyo temizliği nasıl sağlanır sorusunun bir zorlu cevabı da duşa kabinlerdir. Sürekli su lekesi tuttuğundan her banyo sonrası kurulanmalıdır.

Duşa kabin temizliğinde ise en etkili deterjan arap sabunudur. Karo ve fayans temizliğinde ise en zor yerler ölü alan dediğimiz ulaşılması zor noktalardır. Ulaşılması zor olan noktaları ise vileda ya da bir sopanın ucuna takılan bir bez yardımıyla yapabiliriz. Unutmayınız ki temizlik demek sadece çamaşır suyu demek değildir. Doğru malzeme ve doğru teknik kullanıldığında istediğiniz hijyene ulaşmanız mümkündür. Hijyenli günler dileriz.

WhatsApp Danışma Hattı
0531 316 10 00

İletişim Bilgilerimiz
0531 316 10 00
antalyamarinatemizlik@gmail.com

© Tüm Hakkları Marina Temizlik Şirketleri'ne
aittir, kopyalanamaz izinsiz kullanılamaz. 2016 - 2021